Tom Cruise in The Mummy

تام کروز راه اشتباه یا درست.

“تام کروز” بازیگری که در حال 55 ساله شدن است و این روزها بسیار فعال می باشد. این بازیگر در فیلم جدیدش نقش شخصی نامیرا را ایفا می کند شاید این نقش برایش چندان بی ربط هم نباشد. “تام کروز” همچنین اخیراً اعلام کرده در حال تدارک قسمت جدید “تاپ گان” می باشد، اگر چه این فیلم دارای ژانر علمی و تخیلی مانند فیلم های اخیرش نیست ولی پرواز دوباره “ماوریک”، آن هم بعد از 30 سال، کار آسانی نیست و بنظر می آید کروز سعی دارد جوانی خود را با فیلم هایش حفظ کند.

تام کروز” بازیگری که در حال 55 ساله شدن است و این روزها بسیار فعال می باشد. این بازیگر در فیلم جدیدش نقش شخصی نامیرا را ایفا می کند شاید این نقش برایش چندان بی ربط هم نباشد. “تام کروز” همچنین اخیراً اعلام کرده در حال تدارک قسمت جدید “تاپ گان” می باشد، اگر چه این فیلم دارای ژانر علمی و تخیلی مانند فیلم های اخیرش نیست ولی پرواز دوباره “ماوریک”، آن هم بعد از 30 سال، کار آسانی نیست و بنظر می آید کروز سعی دارد جوانی خود را با فیلم هایش حفظ کند.

 در سال های اخیر “کروز” در نقش های زیادی بازی کرده که با سن واقعیَش فاصله داشته و این روند این روزها شدت بیشتری به خود گرفته است. در فیلم “مومیایی” صحنه هایی در هواپیما وجود دارد که این روزها همه درباره آن صحبت می کنند که به صورت واقعی فیلم برداری شده و شاید برای “کروز” با این سن و سال زیاده روی باشد و حتی در فیلم “پروتکل روح” این بازیگر تقریباً از برج ال-خلیفه بالا رفت. به نظر می آید “کروز” سعی دارد جوانی خود را ثابت کند و بگوید سن برایش فقط یک رقم می باشد.
اولین حضور “تام” در فیلم های تخیلی، با “اسپیلبرگ” و “گزارش اقلیت” بود و دو فیلم “لبه فردا” و “فراموشی” فیلم های اخیر “کروز” در این ژانر بود که توانست بینندگان را نیز راضی نگه دارد. در گذشته این بازیگر نقش های پرچالش تر را برای بازی انتخاب می کرد، مانند نقش ژنرال نازی در فیلم “والکری“، البته در فیلم تازه معرفی شده اش، “ساخت آمریکا”، در نقش کمی جدی تر ظاهر شده است. در گذشته نقش های جدی او را تا یک قدیمی جایزه نیز برده است و دو فیلم “ماگنولیا” و “چشمان کاملا بسته” مثال خوبی می تواند باشد.

A post shared by The Mummy (@themummy) on


فیلم های مانند “مومیایی” برای “تام کروز” نمی تواند دستاورد هنری داشته باشد و غیر از جوان نشان دادن او شاید مقصود دیگری ندارد. ساخت “ماموریت غیر ممکن” بصورت رگباری از سال 2011، مهر تأیید دیگری بر این گمانه زنی است. خود “مومیایی” قطعه کوچکتری از یک پازل بزرگتر است و “کروز” در این نقش احتمالاً در فیلم های دیگر مجموعه حضور خواهد داشت. حالا شاید این بازیگر باید کمی جدی تر به آینده فکر کند و کمتر در این گونه فیلم ها ظاهر شود و نقش های جدی تر را بپذیرد تا شاید بتواند چند جایزه معتبر نصیبش کرده و او را وارد تالار افتخارات کند.