The Fate of the Furious, Action film, F8

فیلم “The Fate Of The Furious”

هشتمین سریع و خشن،ظاهرا قسمت پایانی ندارد و برنامه هایی برای قسمت های نهم و دهم هم تدارک دیده اند. در حالی چهارمین هفته ی اکرانش را پشت سر می گذارد، به فروش بیش از 200 میلیون دلار رسیده است.

هشتمین سریع و خشن، ظاهرا قسمت پایانی ندارد و برنامه هایی برای قسمت های نهم و دهم هم تدارک دیده اند و در حالی که چهارمین هفته ی اکرانش را پشت سر می گذارد، به فروش بیش از 200 میلیون دلار رسیده است.

اولین قسمت سریع و خشن با بازی “وین دیزل” و “پل واکر”، در سال ۲۰۰۱ به نمایش درآمد. یک ماشین بازی سرگرم کننده ای که مخاطب را جذب خودش کرد و با بودجه 38 میلیون دلار به فروش خوب 144 میلیون دلار رسید. در ادامه دو قسمت بسیار بد و بدون حضور وین دیزل ساخته شد که می توانست پایانی برای این مجموعه باشد ولی اینطور نشد و با بازگشت دیزل برای قسمت چهارم و جلوه های ویژه ی متفاوت، شروعی برای این مجموعه پایان ناپذیر را رقم زد. البته بازار سینما هم به این شکل تبدیل شده که فیلم های موفق در فروش، به فکر قسمت های بعدی خود هستند؛ حتی امسال قسمت جدید فیلم “سه ایکس” را هم پس از چند سال ساختند!

سریع و خشن هشت، هیچ داستانی ندارد، در واقع دام (وین دیزل) در کنار بازنشستگی، زندگی آرامی را با لتی (میشل رودریگز) آغاز کرده و به ماه عسلشان رفته اند. در این میان سر و کله زنی پیدا می شود و دام را درگیر کاری میکند که حتی مقابل دوستانش هم می ایستد.
دیگر در این سری سریع و خشن، داشتن داستان مهم نیست. هیچ المان دیگری هم ندارند که بخواهیم آن را یک فیلم خوب به حساب بیاوریم و اگر از همین منظر به فیلم نگاه کنیم از بی ارزش ترین ساخته ها به حساب می آید و سوالی که در ذهن شما ایجاد می شود این است که چرا و چطور توانسته اند این حجم از چرت و پرت را به تصویر بکشند؟؟!! ولی با توجه به فروشش و تعداد مخاطبانی که این سری را دنبال می کنند، این اجازه را به سازندگان می دهد که ادامه دهند، زاویه دید را باید تغییر دهیم.

The Fate of the Furious, Action film, F8
واقعا نمایی از فیلمه!!!

با توجه به تجربه ای که مخاطبان از دیدن قسمت های قبل کسب کرده اند، وقتی که برای تماشا پا در سینما می گذارند، توقعی ندارند که فیلم داستانی یا فیلمنامه درست و درمانی داشته باشد و یا حتی چند دیالوگ که در خاطر بماند، می روند که با جلوه های ویژه و ماشین بازی هایش سرگرم شوند و کمی وقت خود را بگذراند. اگر با دید دیگری غیر از این، برای فیلم وقت گذاشته شود بیهوده است. چرا که هیچ کدام از اتفاقات این فیلم باور پذیر نیست و تمام قوانین نظام آفرینش را به چالش کشیده است!