Shutter, horror movies, ghost

فیلم “Shutter”

شاتر، نام فیلمی که در بسیاری از لیست ها در ژانر ترسناک دیده اید یا در بین گفت و گوی دوستان و اطرافیان شنیده اید. یک فیلم تایلندی که اینقدر بر سر زبانها افتاده، آیا واقعا فیلم خوبی است؟

شاتر، نام فیلمی است که در بسیاری از لیست ها در ژانر ترسناک دیده اید یا در بین گفت و گوی دوستان و اطرافیان شنیده اید. یک فیلم تایلندی که اینقدر بر سر زبانها افتاده، آیا واقعا فیلم خوبی است؟

بطبع خیر و کسانی که این فیلم را در لیست بهترین های ژانر ترسناک قرار می دهند یا فیلم خوب ندیده اند و یا اینکه از تعریف اطرافیان به این باور رسیده اند که ساخته ی خوبیست در حالی که اصلا اینطور نیست و با یک فیلم کاملا معمولی و حتی در برخی زمینه ها ضعیف روبرو هستید!!

داستان یک زوج عکاسی که پس از یک تصادف رانندگی، درگیر اتفاقات عجیبی می شوند و در جلوتر متوجه می شوید که حادثه ی تلخی از گذشته بازگشته است تا انقامش را بگیرد.این، داستان کلیشه ای بسیاری از فیلم های ترسناک است که شخصی مرده و یا کشته شده ولی روحش هنوز هست و بعضاً می خواهد انتقام هم بگیرد. در اینجا کمی هم تم عاشقانه را چاشنی این داستان کرده اند.

Shutter, horror movies, ghost
نمایی از فیلم “Shutter”

فیلم با یک تصادف در ابتدا ظاهر پر تنش به خود میگیرد ولی رها می شود و پس از آن هیچ اتفاق غافگیر کننده ای ندارد و همه چیز قابل حدس زدن است تا دقیقه پایانی که با یک عکس، راز آشکار می شود و همین آشکار سازی بیشترین جذابیت را برای بینندگان داشته و با شور و شوق خاصی آن را تعریف می کنند!! اگر دهه های ۵۰ و ۶۰ را نادیده بگیریم، سوالی که پیش می آید این است که برای مثال آیا واقعا فیلم The Others را ندیده اند؟ یا The Shining ؟ و فیلم های دیگری نظیر آنها؛ ۹۰ دقیقه با فیلم ضعیف رو به رو باشیم تا دو دقیقه آخر مثلاً غافلگیر شویم و لذت ببریم؟ برای من چندان جالب نیست. این فیلم پنجمین اثر پرفروش تایلند است و در سال ۲۰۰۸ هم یک بازسازی از آن ساخته شده است.

در کل این فیلم حرف زیادی برای گفتن ندارد و اگر کسی به این چنین داستان هایی علاقه دارد، سریال “سوپرنچرال” را می تواند دنبال کند.