prison break, TV series, FOX

سریال “فرار از زندان” (prison break)

بازگشت “فرار از زندان” بعد از هشت سال!!
کم کم سازندگان به سریال های پربیننده ی قبل روی میاورند و با کمی وصله پینه سعی میکنند مخاطبان را دوباره پای تلویزیون بکشانند.

بازگشت “فرار از زندان” بعد از هشت سال!!
کم کم سازندگان به سریال های پربیننده ی قبل روی می آورند و با کمی وصله پینه سعی میکنند مخاطبان را دوباره پای تلویزیون بکشانند.

سریال های زیادی امروزه بعد از گذشت چند سال از پایانشان، خبر از فصل جدید داده اند مثل همین فرار از زندان، پرونده ایکس، 24 و خیلی دیگر و یا همان سریال درحال پخش خود را از دیر زمان ول نکرده اند و به فصل های سه رقمی نزدیک میشوند مثل سوپرنچرال!!!

برگردیم به همان فرار از زندان که از شبکه فاکس پخش میشود، مقوله ی فرار در سینما از گذشته، همیشه در کنار انتقادی که از انواع زندان ها داشته، برای مخاطبان هم هیجان انگیز و جذاب بوده است. چند فیلم شناخته شده در این زمینه، فرار بزرگ و پاپیون که هردو را با بازی استیو مک کویین در خاطر داریم و فیلم فرار از آلکاتراز که کلینت ایستوود در آن بازی کرده بود، رستگاری در شاوشنگ که فیلم مطرح دیگریست در این زمینه، همچنین فیلم پرنده باز آلکاتراز با بازی برت لنکستر و فیلم متفاوت دیوانه ای از قفس پرید با بازی جک نیکلسون که این فیلم به این دلیل متفاوت است که زندانی وجود ندارد و با یک آسایشگاه روانی روبرو هستیم و فیلم های دیگری که بیشمارند، همه و همه مقوله ی فرار را تنه ی اصلی قرار داده اند و سریال فرار از زندان هم یکی از پرمخاطب ترین سریال در این راستا است.

prison break, TV series, FOX
نمایی از سریال “فرار از زندان”

در فصل اول، مایکل اسکوفیلد برای نجات برادرش که متهم به قتل شده و محکوم به اعدام است (در صورتی که بی گناه است و برایش پاپوش درست کردند)، با یک سرقت مسلحانه ی ساختگی، خود را زندانی همان زندان میکند و با نقشه ی زندانی که روی بدنش خالکوبی کرده، با یک برنامه ریزی دقیق اقدام به فرار می کنند. با همه ی فراز و نشیب ها در همان فصل اول موفق به فرار میشوند ولی داستان بعد از فرار به شدت افت میکند و مشخص است که برای سه فصل بعد هیچ ایده ی خوبی نداشته اند و فقط وقت می گذرانند. بهترین و جذابترین بخش سریال همان فصل اول آن است که ظاهرا بخش بزرگ داستانش بر اساس واقعیت است و حالا بعد از هشت سال و پایان سریال در فصل چهارم، در کمال ناباوری فصل پنجم را با یک داستان عجیب ادامه دادند!!
اصلا در وصل کردن به فصل قبل موفق نبودند و بسیار آبکی کاراکترهارا کنار هم جمع کرده اند. با جلوه های ویژه و سکانس های اکشنی که اصلا قابل قبول نیست. اگر اسم فرار از زندان را یدک نمیکشید نمی توانست موفق باشد. فقط خوبی آن، نه قسمتی بودنش است و ظاهرا به دنبال بازخورد برای ادامه خواهند بود…